D.Gray-man

POZOR! SPOILERY!

OBSAH

.:: D.Gray-man ::.

D.Gray-Man (ディー・グレイマン) je japonská manga od Katsura Hoshino.

Žánr: temné fantazy, akční

Manga

Autorka mangy: Katsura Hoshino
Vydala: Shueisha
Začalo vycházet: 31. května 2004 – stále vychází
Svazků: 24-

Anime

Režisér: Osamu Nabeshima
Studio: TMS Entertainment
Začalo dávat: 3. října 2006 – 30. září 2008
Epizody: 103

.:: Katsura Hoshino ::.

Katsura Hoshino
Katsura Hoshino

Katsura Hoshino (星野 桂, narozená 21. dubna 1980) je Japonská manga spisovatelka a illustrátorka pocházející z Shiga Prefecture. Nejvíce je známá díky D.Gray-manovi, který začal vycházet v květnu 2004 v týdenním Shonen Jump časopisu vydávaný Shueishou.

Hoshino má mladšího bratra a starší sestru dvojče. V roce 1998 se přestěhovala do Tokia. Ještě předtím než se stala manga umělkyní žila se svou sestrou v Kyotu. Obě kreslily mangu a Shonen Jump uviděl potenciál v Hoshino, a tak si ji pozvali na schůzku. Ta však nespala po tři dny v kuse, a tak věřila, že nebude schopná se na ní dostavit, ale její sestra ji na ni dotáhla. Editorovi bylo jedno, proč se dostavila pozdě, a zamiloval si její mangu.

dgrayman
Katsura Hoshino se svou kočkou

Její krevní skupina je 0 a vlastní kočku jménem Koro, která má vrozenou vadu, takže má potíže při chůzi. Podle jejího názoru se podobá Timcanpymu.

Její návrhy postav obdržely mnoho pozitivních komentářů. Nicméně byla velmi kritizována za její nedostatek dovedností v kreslení akčních scén, které nemohla čerpat z reálného boje. Používá slavné vědce Aleister Crowleyho a Yusuke Santamaria jako modely pro své postavy. Postavy jako Millennium Earl, Lenalee Lee a Komui Lee jsou založeny na skutečných lidech, ačkoli Hoshino neprozradila, kdo tito lidé jsou. Jen se zmínila, že to jsou slavní vědci, kromě Komuiho, který je založený na jejím editorovi. Hoshino spolupracovala s Kata Kizaki, a společně vytvořili postavu Baka Chana. Hoshino poznamenala, že většina z jejích nápadů přijde po šesti hodinách spánku v lázních.

Díla

Manga

  • 2002: Zone
  • 2003: Continue
  • 2004: D.Gray-man
  • 2011: Kaiten!!
  • 2013: Demon King

Anime

  • 2013: Valvrave the Liberator – Original Character Designer

.:: Akumy ::.

Akumy (アクマ) jsou bytosti složené ze dvou nebo více lidských duší, kovové kostry a temné hmoty. Jsou nuceni poslouchat rozkazy svého stvořitele Earla a další členy rodiny noahů, i když je to proti jejich vůli. Akumy jsou stvořeny, když žijící člověk ze smutku nad ztrátou milovaného člověka uzavře smlouvu s Earlem, aby získal jeho duši nazpět. Jakmile je duše uvnitř kostry, tak zabije člověka, který ji zavolal zpět a použije jeho vzhled, aby se mohla pohybovat v lidském světě v přestrojení. Poté pokračuje v zabíjení, aby se mohla vyvíjet. Zatím jsou známy 4 úrovně, do kterých se vyvinou. Ačkoli existují různé způsoby, jak zabít akumy, duše uvězněné v nich lze zachránit pouze exorcisty pomocí anti-akumí zbraně – innocencu. Pokud je akuma zničena něčím jiným než innocencem (včetně sebezničení, kanibalismu a zničení třetími exorcisty), duše chycená uvnitř kostry temné hmoty se rozpadne spolu s temnou hmotou.

Level 1

Se skládá z velké plovoucí koule, ze které vyčnívají desítky pušek, které střílí velké kulky.

Level 2

Si vytvoří jedinečnou schopnost a je schopný inteligentního myšlení. Je do značné míry nezávislý, ačkoli si ještě udržuje nezpochybnitelnou loajalitu k Millennium Earlovi a klanu noahů. Objevuje ve všech tvarech a velikostí, a nemá žádný společný vzhled.

Level 3

Přináší snad ty nejděsivější změny jakékoliv předchozí etapy. Jsou dvounozí, zhruba 8 až 9 stop vysoký, s ostrými zuby, a nosí něco jako středověké brnění, které pokrývá většinu jejich těla. Kromě toho, že dostanou masivní zvýšení výkonu, tak jsou schopni se snadno postavit více exorcistům a obvykle mají extrémně silnou schopnost, kromě své obohacené síly a rychlosti. Také mají schopnost pozřít jiné akumy, aby samy zvýšily svou sílu. Dále se mohou spojit a vytvořit obří akumu. Ta je vzhledem ke své obrovské velikosti pomalá, ale má dlouhé ruce a nohy k útoku, a kůže je velmi tvrdá.

Level 4

Je nejsilnější a destruktivní, překonal dokonce i sílu noahů. Vypadají jako děti s děsivě nafouklým žaludkem, kroužkem nad hlavou a křídly na zádech. Mají velkou rychlost a sílu.

.:: Centrála ::.

Zařízení se nachází ve Vatikánu v Římě a působí jako prostředník mezi Jeho Svatostí papežem a Temným řádem. Centrála má vazby s velkými generály, i když rozsah tohoto vztahu je neznámý. Vrány jsou elitní skupina lidí z Temného řádu, kteří prosazují zvláštní práva. Ačkoli nejsou obdařeni innocencem, tak mají jedinečné schopnosti a schopnost svazovat své nepřátele.

.:: Innocence ::.

Innocence (イノセンス) je anti-akumí zbraň. Je to látka neznámého složení od starověké civilizace, která ji nejprve pěstuje jako Boží krystal. Je to jediná zbraň, která dokáže zničit akumy a zachránit uvězněné duše. Innocence je opakem temné hmoty a je schopný rozpoznat ty, kteří jsou kompatibilní. Synchronizace innocencu s uživatelem se vyjadřuje v číselné hodnotě, která ukazuje pouto s jejich innocencem. Nižší sazba synchronizace znamená, že uživatel bude mít těžší ovládání innocencu. Když synchronizace klesne pod deset procent, je příliš nebezpečné pro exorcistu ovládat svůj innocence, a jakmile dosáhne nebo klesne pod nulu, dotyčná osoba se stává Padlým. Ti, kteří dosáhnou nebo překročí sto procent synchronizace mají předpoklad stát se generálem v Temném řádu. Existují tři známé typy innocencu:

Parazitní typ (寄生 型 (きせい タイプ))

Je vzácná forma innocencu. Anti-akumí zbraň je obvykle v části uživatelova těla. Tito exorcisté mají mají vyšší synchronizační hodnotu, a to proto, že innocence je vlastně součástí uživatelova těla, a tím mají užší spojení. A díky tomu může innocence reagovat na uživatelovy emoce. Také má tu výhodu, že je schopen léčit uživatelovo tělo, když je nakaženo virem krve akum. Exorcisté vyžadují velké množství potravy, jako katalyzátor své zásoby energie. Innocence také klade velký nátlak na jejich těla, a tím zkracuje jejich délku života.

Vybavovací typ (装備型 (そうびタイプ))

Je nejběžnější forma innocencu. Pomocí speciálního procesu kování se z innocencu vytvoří nejvhodnější zbraň.

Krystalový typ (结晶 型 (けっしょう タイプ))

Je vyvinutá forma vybavovacího innocencu. Místo použití ukuté zbraně, krystalový typ používá krev uživatele k vytvoření zbraně, která je nejvhodnější pro jejich styl bojování, a protože je vyrobena z uživatelovy krve, tak dokud má uživatel krev ve svém těle, může innocence sám sebe opravit. Na rozdíl od svého předchůdce, krystalový typ nevyžaduje, aby uživatel používal fyzické příkazy a pohyby, ale reaguje na podvědomé podněty a myšlenky. Pokud je innocence připraven přejít do krystalového typu, vybavovací zbraň se změní na černou krychli, která zkapalní. Exorcista pak spolkne tekutinu, a poté se otevřou rány na jejich tělech v podobě stigmat.

Apocryphos

Je nezávislý innocence, který byl aktivovaný více než 7000 let. Existuje pouze k ochraně srdce. Plný rozsah jeho pravomocí je neznámý, ale zdá se, že má svou vlastní vůli a je schopen vzít lidskou podobu. Tak se skrývá na Centrále ve Vatikánu, jako nejmenovaný kardinál po dobu nejméně posledních několika let. Jeho aktuálním cílem je absorbovat Allena.

Srdce (ハート)

Je úlomek innocencu, který obsahuje zdroj energie všech innocence úlomků. Není známo, jak přesně vypadá, ale spekuluje se, že srdce má mnohem větší moc, než běžné úlomky. Nicméně, kdyby bylo srdce zničeno, tak by každý jiný úlomek byl rozbit spolu s ním.

.:: Noahové ::.

Rodina noahů (ノア の 一族) je skupina 13ti lidí (apoštolů), kteří mají Noeho gen. Když jeden z členů zemře, tak se znovu v náhodném čase reinkarnuje. Ve svých formách mají tmavou plet a linii černých křížků přes čelo, tzv. stigmata. Všichni noahové mají schopnost rozkazovat akumám a to i telepaticky. Tento vliv je tak velký, že můžou přikázat akumě sebezničení. Noahové poznají, když jiný noah zemře. Všichni noahové mají své zvláštní schopnosti založené na temné hmotě. O sedm tisíc let dříve, učedníci Noeho bojovali s prvními uživateli innocencu v bitvě tak velké, že zničila svět, událost známá ve Starém zákoně jako Velká potopa. Po první inkarnaci Earl zemřel v boji proti vládci srdce innocencu a zbývajících dvanáct apoštolů znovu osídlili Zemi. Třicet pět let před hlavním příběhem, záhadný čtrnáctý Noah, Nea Walker, zradil rodinu a zabil všechny kromě Road a Earla, než byl sám zabit. Přestože toužil, aby se stal novým Millennium Earlem, současný Earl ho stále postrádá a chce ho mít po svém boku.

ApoštolNoah jménoLidské jménoReprezentujeStatus
1AdamMillennium EarlAktivní
2ToraidoSoudceAktivní
3JoidoTyki MikkPotěšeníAktivní
4DezaiasuCyril KamelotTouhaAktivní
5WiselyMoudrostAktivní
6FiidoraKorozeAktivní
7MaashiimaLítostAktivní
8RaasuraSkinn BolicHněvPoražen
9RoadRoad KamelotSnyAktivní
10 & 11BondomuJasdevi (Jasdero a Devit)DluhopisyAktivní
12RasutoruLulu BellChtíčAktivní
13MaitoraSchopnostiAktivní
14Nea WalkerAktivní

.:: Temný řád ::.

Temný řád (黒の教団) je organizace, která pracuje, aby porazila Millennium Earla. Oficiální znak je Kříž růže. Několik set let před hlavním příběhem, lidé objevili innocence známý jako Krychle. Uvnitř byly detaily, zanechané starověkou civilizací, která před 7000 lety vedla válku proti Earlovi, které pravily jak ho udržet na uzdě až se zase vrátí. Řád zatím má 41 úlomků ze 109 kusů. Když pracovníci zemřou, jsou jejich ostatky zpopelněny a rodina není informována, aby se zabránilo možnosti, že by se vrátili jako akumy. Ti, kteří opustí Řád, musí být “očištěni”, vypijí tekutinu, která vymaže vzpomínky na čas strávený v Řádu. Na Řád dohlíží Centrála. Řád má sedm poboček: Evropa, Asie, Střední východ, Afrika, Severní Amerika, Jižní Amerika, a Oceánie. Všechny pobočky se zodpovídají evropské pobočce, tedy velitelství. Každá pobočka má sedm různých sekcí, na každý dohlížel vedoucí sekce, a každý má své vlastní povinnosti:

Vědecká sekce

Odpovídá za výzkum a vývoj innocencu, a také vytváření uniformy pro exorcisty.

Inteligentní sekce

Zodpovídá za hledače, kteří shromažďují informace z celého světa.

Lékařská sekce

Odpovídá za celkové zdraví a dobré životní podmínky personálu Temného řádu.

Signální sekce

Odpovídá za veškeré komunikace mezi hledači, exorcisty a Řádem.

Bezpečnostní sekce

Střeží všechny vchody do zařízení.

Diplomatická sekce

Řeší záležitosti s různými zeměmi a zajišťuje podporu a spolupráci.

Logistická sekce

Odpovídá za denní fungování v Řádu, včetně jídla, uklízení a účetnictví.

.:: Třetí exorcisti ::.

Třetí exorcisti jsou lidé, kteří mají buňky z těla Almy Karmy. Slouží Centrále. Mají schopnost zničit akumy ovšem i s duší.

0 komentářů k “D.Gray-manPridajte vlastný →

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kontaktuj mě!